Przetłumacz stronę


PayPal

Pogoda

Aktualny czas

Czas lokalny

Czas GMT
eMK QTC, cały dział news'ów, eGalerie i eArchiwum dostępne są wyłącznie dla zalogowanych użytkowników Serwisu eQTC.

eQTC udostępnione

eQTC udostępnione

Kolejne dwa numery MK eQTC (marcowy i kwietniowy) zostały udostępnione dla wszystkich chętnych.  To w ramach promocji i zachęty do subskrypcji naszego krótkofalarskiego serwisu. Pse o poinformowanie o tym swoich kolegów z klubu lub miejscowości. 

 

Więcej informacji w najbliższym wydaniu miesięcznika eQTC. 

GreenParty 2013

GreenParty 2013

 

W najbliższą sobotę (8 bm.) organizowane jest przez YOFF eterowe spotkanie pn. GreenParty 2103. Regulamin znajduje się pod adresem: GreenParty-2013. Więcej informacji w najbliższym wydaniu miesięcznika eQTC. 

 

 

Ekspedycja w Góry Kazachstanu

Ekspedycja w Góry Kazachstanu

W dniach 7-8 czerwca 2013 r. zespół z "Traveling Radio Amateurs Group, zaplanował wyjazd w góry Zailijskogo Alatau. Celem tej ekspedycji jest aktywowanie następujących referencji:

- WMA/UNM-043 - góra Amangeldy, status referecji (NEW ONE), wysokosc gory 4010 m, chociaż w oficjalnych źródłach podaje się 3999-4000m. Nasza grupa w swoich ekspedycjach opiera sie na mapach Sztabu Generalnego Wojska, na których wysokość góry określona jest na 4010,1 m.
- WFF/UNFF-005 – Narodowy Park Ile-Alatau,
- WRA/UNR-048 – rzeka Mala Almatynka,
- KDA Q-12 – Karasajski rejon,
- WW Loc.: MN83MC.

Jeśli  warunki pogodowe pozwolą to 8 czerwca, grupa weźmie udział w GreenParty 2013" (http://wff-yo.blogsp...log-page_5.html)
Znak wywolawczy ekspedycji: UP44WFF.
Skład zespołu operatorskiego: Artur UN6QC, Sergej UN6GAO, Wiktor UN8GV i Wiktor UN7GIT.
Pasma: 40-10m; emisje: SSB, CW i DIGI. RIG: TS590 + AL-80B, ant: multiband Delta M0PLK 20-10м + WARC, Inv. Vee 40-10м.

Grupa wysyła QSL za pośrednictwem "Global QSL" do wszystkich swoich korespondentów. Dlatego nie ma potrzeby wysyłać swoich kart. Ponadto, log każdej ekspedycji jest ładowany w LoTW. Ponadto, w ciągu paru dni od daty zakończenia ekspedycji, QSL można samodzielnie "sciągnąć" ze strony www.eqsl.kz

QSL via LoTW, Bureau, direct i http://eqsl.kz

Strony internetowe: (RUS) http://www.qrz.kz/ (forum i bieżąca informacja); (ENG) http://un-dx-news.ucoz.com/ (strona internetowa - tu można przeczytać do jakich dyplomów zalicza się łączność z UP44WFF) i http://qrz.com/db/UP44WFF

73 & 44 de Artur UN6QC
 

 

Więcej informacji w najbliższym wydaniu miesięcznika eQTC. 

ŁOŚ-2013

ŁOŚ-2013

 

 

Specjalny album z fotografiami z tegorocznego spotkania krótkofalarskiego ŁOŚ-2013 jest udostępniony wraz z czerwcowym wydaniem eQTC. Jeśli ktoś posiada jeszcze zdjęcia z tej imprezy proszę uprzejmie o ich przesłanie. Zdjęcie obok - uczestnicy spotkania. Zobacz podobne zdjęcie w lepszej rozdzielczości i w kolorze: ŁOŚ-2013

 

Więcej informacji w najbliższym wydaniu miesięcznika eQTC. 


 

TNX za nadesłana fotki: SP2IW, SP3FTA, SP9EML, SP9MDY, SQ9DXT, SQ3MU i SQ9NOS.

eCertyfikaty dla SP5ES i I5FLN

eCertyfikaty dla SP5ES i I5FLN

Baza LogSearch międzynarodowego Zespołu WWFF zaczęła funkcjonować 16 lutego 2013 roku. Celem jej utworzenia było utworzenie bazy danych z dotychczas przeprowadzonych łączności w ramach programu Światowego Flora & Fauna. Ponieważ nie udało się odzyskać danych od EW4DX, konieczne stało się stworzenie nowego archiwum. Dziś jej zasoby liczą ponad 2 min. unikalnych QSOs. Dokładnie 18 maja br. do bazy wprowadzono dwumilionową łączność. Było to QSO Marcina SP5ES QRV na stacji klubowej SP0CFF z Lucjanem I5FLN. 

Więcej informacji w najbliższym wydaniu miesięcznika eQTC. 

Coś dla miłośników zawodów międzynarodowych

Coś dla miłośników zawodów międzynarodowych

Dla ułatwienia dotarcia do aktualnych regulamionów zawodów HF rozgrywanych w ciągu najbliższego tygodnia, a dokładnie w ciągu najbliższych 8 dni, na portalu eQTC zamieściłem bezpośredni link do Kalendarza  WA7BNM.  Teraz wystarczy tylko kliknąć na ikonę kalendarza aby zobaczyć co się będzie działo w ciągu najbliższych 8 dni. 

Więcej informacji w najbliższym wydaniu miesięcznika eQTC. 

1 czerwca - Dzień Aktywności SPFF

1 czerwca - Dzień Aktywności SPFF

1 czerwca mija 81. rocznica utworzenia Pienińskiego Parku Narodowego - pierwszego w Polsce tego rodzaju obszaru chronionej przyrody. Jerzy, SP5VYI zaproponował aby dla upamiętnienia tego wydarzenia dzień ten był Dniem Aktywności SPFF. Propozycja doskonała godna natychmiastowego wdrożenia! Zatem 1 czerwca w eterze powinno pojawić się jak najwięcej radiostacji pracujących z różnych polskich obszarów przyrody. Zachęcam do tego bardzo serdecznie. Czasu pozostało niewiele, ale doświadczeni "wyprawowicze" - a takich w SP nie brakuje - powinni dać radę. Pakujemy więc sprzęt i wyruszajmy do pobliskich parków, rezerwatów przyrody - jednym słowem w teren. Do usłyszenia w sobotę,  1 czerwca 2013 roku. Po wyprawie przyślijcie swoje krótkie raporty i fotografie. Opublikujemy je w eQTC, a wszyscy operatorzy otrzymają pamiątkowe eCertyfikaty.

 

Więcej informacji w najbliższym wydaniu miesięcznika eQTC. 

Projekt opłat

Projekt opłat

Redakcja QTC jest wydawcą około 100 różnych dyplomów krótkofalarskich. Od kilku lat wszystkie przyuznawane  są bezpłatnie jako pliki PDF lub JPG. Czynności administracyjne związane z obsługą zajmują sporo czasu. Do tego dochodzą koszty energii i opłaty za łącze internetowe. Do tej pory sponsorem projektu była redakcja MK QTC. Jak się nietrudno domyśleć nadszedł czas na rozłożenie tych kosztów na zainteresowanych czyli potencjalnych zdobywców dyplomów. Drugim rozwiązaniem może być dalsza praca na zasadzie wolontariatu. 

Więcej informacji w najbliższym wydaniu miesięcznika eQTC. 

Dziś EDC

Dziś  EDC

W dniu dzisiejszym 9 tj. bm. rozegrane zostaną krajowe zawody Europe Day Contest. Bardzo serdecznie zachęcam do udziału. Regulamin w majowym wydaniu eQTC oraz oczywiście na portalu PGA-ZAWODY. Formuła zwodów jest taka sama jak wszystkich tych organizowanych przez Zespół PGA (sp2fap, sp4eoo, sp5kp i sp8wqx). 

Więcej informacji w najbliższym wydaniu miesięcznika eQTC. 

Ekspedycja na przełęcz Ketman

Ekspedycja na przełęcz Ketman

W dniach 9-11 maja, grupa "Travelig Radio Amateurs" z Kazachstana organizuje ekspedycję w góry południowo-wschodniego Kazachstanu na przełęcz Ketmen. Będą aktywowane następujace REFs:

- UNM-041 - przełęcz Ketmen, wysokość 3114 m n.p.m. (NEW ONE)
- UNR-082 – górna rzeka Ketmen (NEW ONE),
- KDA: Q-16 - Raimbek region.
- WW Loc.: MN83DH

Pierwsza ekspedycja w kazachstanie która będzie pracować na wysokości powyżej 3000 m. Znak wywoławczy: UP44WFFGrupa operatorska: Artur UN6QC, Sergej UN6GAO, Wiktor UN7GIT, Igor UN7GDR goscie. Pasma: 40-10 m. Mode: SSB i DIGI. RIG: TS590; Ant.: Inv. Vee 40-10m, multiband Delta M0PLK 20-10m + WARC. 
 
Więcej informacji w najbliższym wydaniu miesięcznika eQTC. 

Serwis Krótkofalarski eQTC

 

 

Obrazy: eqtc.jpg

 

 

 

Dr OPs,

 

eQTC, kontynuator istniejącego od 20 lat MK QTC, to nowoczesny serwis adresowany do czynnych w eterze, postępowych krótkofalowców. Redakcja eQTC jest sponsorem i medialnym patronem takich projektów jak PGA, SPFF, SP-QSL-Galeria, Wirtualna Galeria eQTC, SP-SK-Archive; prowadzi SP-CW-C, SPCC, SP-CFF; wydaje kilkanaście dyplomów; jest organizatorem (lub współorganizatorem) zawodów PGA-TEST, PGA-DIGI, WARD Contest, NKP Contest, ED Contest, SP-CW-Contest, SP-QRP-Contest. Od kilkunastu lat przyznaje prestiżowe wyróżnienia p.n. QTC Hall of Fame dla ponadprzeciętnych radiooperatorów. Podstawowa dewiza Serwisu to: eQTC wydawane jest dla krókofalowców i przez krótkofalowców. Oznacza to, że powstaje on dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu doświadczonych nadawców i nasłuchowców. W ramach niewielkiej (!) opłaty subskrybenci eQTC otrzymują: Magazyn Krótkofalowców eQTC w wersji OnLine i PDF, serwis eQTC Express oraz nieograniczony dostęp do wszystkich zasobów portalu takich jak. np. galerie fotograficzne, pliki radiooperatorskie, pożyteczne linki itp. Zachęcam do subskrypcji i współpracy w redagowaniu eQTC - jedynego w SP serwisu poświęconego wyłącznie amatorskiej radiokomunikacji. Zobacz przykładowe wydania eQTC.   

 

Sylwester M. Jarkiewicz, SP2FAP                   

 

 

 

 

 

W 2013 r. ukazały się następujące wydania MK eQTC: 

 

 

eQTC 01 (251) - w numerze m.in.: krajowy i zagraniczny serwis informacyjny, regulaminy zawodów HF i VHF+, kalendarz zawodów HF i VHF+, dyplom za dwa QSOs/HRDs, serwis SPFF & WFF, nagroda dla Dominika, Sylwester-2012 - eterowa akcja SP8WQX, regulamin ogólnopolskiego klubu telegrafistów SPCWC, warto wiedzieć, QSL via, spotkanie w Tarnowie, super nagroda, premier krótkofalowcem, Island  Award z BRF, The First Pilot of the Arctic Award.  Zobacz to wydanie: eQTC 1/2013

     

 

eQTC 02 (252) - w numerze m.in.: serwis krajowy i zagraniczny, regulaminy zawodów HF i VHF+, Dyplom Gdańsk, nowe zawody na HF, PZK info, Co dalej z SPFF i WFF?, nasi ulubieńcy, QRV z siedmiu kontynentów, poszukiwane adresy, QSL via, pliki dźwiękowe DX, The DX Marathon 2013, DX QSO via OSCAR-7, zegar to podstawa, Ski World Championship Austria Award, Hi Signals, nadajnik AM na 1 tranzystorze. Zobacz to wydanie: eQTC 2/2013    

 

 

eQTC 03 (253) - w numerze m.in.: wykaz SP-SK-A i galerii fotograficznej, albumy eQTC, serwis krajowy i zagraniczny, regulaminy zawodów HF i VHF+, PZK info, Hi Signals Leniwego Papcia, SP2GUC - 40 lat w eterze, dlaczego Litwini nas (Polaków) nie kochają?, dzień YLs, SPFF LogSearch - baza danych, 50 lat Komunikatów SPDXC, Wyprawa na Clipperton, apel Prezesa SP-OT-C, SP2DMB nietuzinkowy krótkofalowiec, dyplom WIC Award, BSEF - antena na 160m. Zobacz to wydanie: eQTC 03/2013 

 

eQTC 04 (254) - w numerze m.in.: Światowy Dzień Krótkofalowca (WARD 2013 Award i WARD 2013 Contest), 40 lat w eterze SP2GTJ, DX cluster dla mądrych, albumy eQTC, serwis krajowy i zagraniczny, regulaminy zawodów HF i VHF+, PZK info, Hi Signals Leniwego Papcia - SP5LP,  WWFF - nowy projekt, SPFF LogSearch, tych panów (z SPDXC) nie obsługuję, dyplom WIC Award, antena wg SP3PL, jubileuszowy SP DX Contest, RFF - rosyjski program dyplomowy, zasady aktywacji SPFF, wiosenne radiostacjie, o książce VE3MLB - kandydata na Prezydenta RP, Spratly Island - bardzo dobra wyprawa, poszukiwane adresy i QSL info itp. Zobacz to wydanie: eQTC 04/2013          

 

eQTC 05 (255) - w numerze m.in.:  - wyniki WARD 2013 Contest, - kto zdobył dyplom WARD Award 2013?, - albumy eQTC, - serwis krajowy i zagraniczny, - regulaminy zawodów HF i VHF+, - Hi Signals Leniwego Papcia - SP5LP,  - WWFF główne założenia projektu, - SPFF zasady aktywacji, - kara za prawdę o SP5XVY, - regulamin dyplomu R250 Award, - regulamin dyplomu Ernst Krenkel Award, - regulamin dyplomu Jubileusz SOTA, - specjalna antarktyczna stacja, - Dni Aktywności SP1, - Oni cieszyli się z nami, - wyniki Zawodów Świętokrzyskich, - Europe Day Contest, - strategiczny partner PZK zawiódł, medale im. Braci Odyńców za pobyt w Senacie, - miniSAT, - w jednym miejscu, - sędziowie WRTC-2014, - Bałkańskie HST. To wydanie dostępne jest tylko dla uprawnionych użytkowników Serwisu eQTC.           

 


eQTC 06 (256) - w numerze m.in.: - poszukiwany wolonatriusz, - certyfikat specjalny dla SP5ES, - niewielkie zmany w programie SPFF, - Dzień Aktywności SPFF, - porozumienie o współpracy, - gliwicki rekord, - Gorzowskie Spotkanie 2013, - mocarze WWFF i SPFF, - w imię ojca, - kalendarz 8-biowy, - FT5ZM zapowiedź, - P5 coraz bliżej, - Club 300 Award, - Heard Island DXpedition, - pierwszy FOC75 Award dla SP, - poszukiwane adresy, płatne eDyplomy DARC, - szacunek i uznanie, - bezpłatny ACC Award, - SP2IU pod zamkiem, - Lednica-2103 dni aktywności, nowe słuchawki, - LEDy niszczą wzrok, - dla zdobywcy WARD 2013, - albumy eQTC, - serwis krajowy i zagraniczny, - regulaminy zawodów HF i VHF+, - Hi Signals Leniwego Papcia - SP5LP, 

- dyplomy Europe Day Contest. To wydanie dostępne jest tylko dla uprawnionych użytkowników Serwisu eQTC.      

 

 

eQTC 07 (257) - w numerze m.in.: - MiniSAT, - SPFF program dla każdego, - SN0PMW w sierpniu, - Konferencja ARISS, - wystawa w tarnowskim muzeum, - współzawodnictwo SPHC, - albumy ze zdjęciami z TAMA-2013 i Czantoria-2013, - BRF Head Quarters Award, - 13 Colonies Special Event, - kalendarz zawodów na lipiec, - IARU HF Championship, - WHQS Award 2013, - wspomagamy eQSL.cc, - World QRP Day w czerwcu, - 200 Krajów DXCC w tydzień, - poszukiwane adresy, - 50. rocznica lotu W. Tierieszkowej w kosmos (dyplom), - Astana Day 2013 - wyprawa w góry Kazachstanu, - Okolicznościowe prefiksy GV, MV i 2V, - Co to jest Raspberry Pi?, - kalendarz zawodów krajowych i międzynarodowych HF & VHF+. To wydanie dostępne jest tylko dla uprawnionych użytkowników Serwisu eQTC.   

 

Informacje na temat warunków dostępu do MK eQTC i pozostałych zasobów Serwisu Krótkofalowców czytaj tu: Subskrypcja Po dokonaniu wpłaty należy się zarejestrować. Otrzymany kod dostępu służy do swobodnego wglądu do zasobów serwisu, w tym m.in. do Magazynu Krótkofalowców eQTC. W przypadku trudności z rejestracją lub logowaniem proszę o bezpośredni kontakt na adres: qtc@post.pl


Wygenerowano w sekund: 0.05
428,921 unikalne wizyty