Przetłumacz stronę


PayPal

Pogoda

Aktualny czas

Czas lokalny

Czas GMT
eMK QTC, cały dział news'ów, eGalerie i eArchiwum dostępne są wyłącznie dla zalogowanych użytkowników Serwisu eQTC.

Pierwszy W-HQ-S Award

Pierwszy W-HQ-S Award

W-HQ-S Award to dyplom przyznawany za nawiązanie co najmniej 10 QSOs ze stacjami HQ podczas tegorocznych zawodów IARU HF Championship. Do chwili obecnej wydano już ok. 200 tych dyplomów. Jednym z pierwszych był Japończyk JI1SAI - na zdjęciu obok.

Szczegóły dot. tego dyplomu - patrz eQTC nr 7/2013. Więcej na ten temat będzie także w najbliższym wydaniu eQTC. 

 

msj sp2fap

UA2FBQ w akcji

UA2FBQ w akcji

Na fotografii obok Victor, UA2FBQ z Kaliningradu podczas swojej leśnej DXpeddcji. UFB fotka!

 

44 de sp2fap 

SP4AVG - w SPFF-062

SP4AVG - w SPFF-062

Lubomir, SP4AVG (na zdjęciu obok) pracował niedawno z SPFF-062. Na uwagę zasługuje jakość przeprowadzonych wszystkich 305 łączności. Ponad 90% to QSOs ze stacjami zagranicznymi! Congrats za doskonałe operatorstwo.

 

sp2fap 

Procedury

Procedury

Przypominam uprzejmie, że zgodnie regulaminem aktywności z SPFFs zaleca się wcześniejsze zawiadamianie o planowanych aktywnościach. Wymóg ten podyktowany jest koniecznością informowania OPs zainteresowanych zdobywaniem punktów w programie dyplomowym SPFF. Ma to szczególne znaczenie w przypadku aktywności z nowych obszarów, tzw. New-One. Proszę o przestrzeganie tego wymogu, ku wspólnemu dobru.

 

Przypomniam także - i nie jest to już zalecenie ale wymóg regulaminowy - o konieczności nadsyłania dokumentacji potwierdzjacej pobyt w danym SPFF. Bez spełnienia tego warunku, przeprowadzone łączności nie będą wprowadzane  do systemów SPFF & WFF & WWFF LogSearch.

   

 

     44 de Sylwester M. Jarkiewicz, SP2FAP

Krajowy Kordynator ds. Programu Flora & Fauna 

 

Uwaga! Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu eQTC.

Galerie eQTC

Galerie eQTC

W albumie "Dyplomy zagraniczne" zamieściłem dziś kilkanaście nowych obrazków dyplomów. Są tam m.in. dyplomy SP5PB zdobyte za QSOs z radiostacjami QRV z latarni morskich. Z kolei w albumie WFF QSL zamieściłem 34 QSL z polskich i europejskich obszarów przyrody chronionej. Znalazła się tam też ciekawa karta z VEFF-117 - pierwsza QSL z kanadyjskiego parku narodowego. Zachęcam do odwiedzenia galerii oraz do nadsyłania swoich materiałów do naszych albumów tematycznych.

 

sp2fap 

 

Uwaga! Dostęp do zasobów Galerii eQTC tylko dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Fotografie z aktywności SPFF

Fotografie z aktywności SPFF

Informuję, że fotografie z aktywności polskich obszarów przyrody zamieszczane są w odrębnym albumie naszej Galerii eQTC.  Przypominam, ze zdjęcia można przesyłać bezpośrednio na adres qtc@post.pl lub za pośrednictwem formularza na naszej stronie. 

Na fotografii obok: Adam, SP1ZZ w SPFF-072.  

 

Sylwester, sp2fap

 

Uwaga! Dostęp do zasobów Galerii eQTC tylko dla zalogowanych użytkowników serwisu.

Lipcowe eQTC

Lipcowe eQTC

W drugi weekend lipca br. (13-14) rozegrane zostaną międzynarodowe zawody IARU HF Champioship. Obok tradycyjnych grup klasyfikacyjnych jest w nich odrębna grupa tzw. stacji „HQ” czyli centralnych radiostacji krajowych z poszczególnych związków krótkofalarskich. Przewiduje się udział ponad 50 takich zespołów operatorskich. Zachęcamy do nawiązywania z nimi łączności bo w ten sposób będzie można zdobyć pamiątkowy dyplom W-HQ-S Award (patrz regulamin w bieżącym wydaniu eMK QTC). Warto jeszcze wiedzieć, że za nawiązanie największej ilości QSOs z różnymi stacjami HQ (z jak największej ilości krajów) przewidziana jest nagroda specjalna. Zachęcam więc do nawiązywania QSOs z radiostacjami HQ na całym świecie, bo podobny dyplom otrzymać będzie także można z BRF (patrz informacja niżej). Drugą godną uwagi imrezą operatorską będą zawody RSGB IOTA contest rozgrywane w ostatni wekkend lipca. Pracuje w nich zawsze wiele ciekawych stacji. W tym roku będzie nie inaczej. Udział zapowiedziało wielu dobrych nadwców, którzy zorganizują specjalne ekspedycje na wyspy całego świata. Z ciekawostek bieżącego wydaniu polecam lekturę bardzo interesujacego urządzenia Raspberry Pi. Wiadomości dla czynnych w eterze krótkofalowców jest w eQTC wiele. I tak m.in.: - MiniSAT, - SPFF program dla każdego, - SN0PMW w sierpniu, - Konferencja ARISS, - wystawa w tarnowskim muzeum, - współzawodnictwo SPHC, - albumy ze zdjęciami z TAMA-2013 i Czantoria-2013, - BRF Head Quarters Award, - 13 Colonies Special Event, - kalendarz zawodów na lipiec, - IARU HF Championship, - WHQS Award 2013, - wspomagamy eQSL.cc, - World QRP Day w czerwcu, - 200 Krajów DXCC w tydzień, - poszukiwane adresy, - 50. rocznica lotu W. Tierieszkowej w kosmos (dyplom), - Astana Day 2013 - wyprawa w góry Kazachstanu, - Okolicznościowe prefiksy GV, MV i 2V, - Co to jest Raspberry Pi?, - kalendarz zawodów krajowych i międzynarodowych HF & VHF+. Jednym słowem zapraszam do lektury lipcowego wydania eQTC. Jednocześnie informuję, że bieżący serwis informacyjny dostępny jest bezpłatnie na www.qtc.suchacz.eu Zachęcam do korzystania.

 

sp2fap

 

Lipcowe wydanie eQTC będzie udostępnione prenumeratorom 1 lipca 2013.

Patrz: Subskrypcja


SQ9LOM w New-One

SQ9LOM w New-One

30 czerwca br. około godziny 08.00 UTC z SPFF-701 (New-One) będzie QRV Waldemar, SQ9LOM. SPFF-701 to Rezerwat Przyrody Kamieniec. Aktywność na  20m i 40m SSB.

 

O aktywnościach z SPFF więcej w eQTC. 

Patrz: Subskrypcja

Zgłoszenia

Zgłoszenia

Jeszcze tylko przez dwa dni można zgłaszać swoje propozycje obszarów SPFF do umieszczenia na nowej, powiększonej liście SPFF. Lista obszarów z tzw. poczekalni umieszczona jest na portalu spff.eham.pl w zakładce Download http://spff.eham....p?cat_id=5.

 

Sławek sp4eoo

 

Więcej o nowościach z SPFF i WWFF w najbliższym wydaniu eQTC.

Radio-ekspedycja - Astana Day-2013

Radio-ekspedycja - Astana Day-2013

Wyprawa poświęcona 15-leciu Dnia Stolicy Kazachstanu - Astany

 

Organizatorzy: Grupa Podróżujących Krótkofalowców - UP44WFF, Komitet - Góry Kazachstanu i Almatynska Liga Krótkofalowców. Organizatorzy wyprawy dołączają się do tego wielkiego święta Republiki Kazachstan.u
 

 

15-lecie Astany - znacząca data nie tylko dla młodej stolicy, ale i całego Kazachstanu. Na tym etapie bardzo ważne jest, aby podkreślić wzrost Astany z prowincjonalnego miasta do stolicy.

Cel wyprawy: obchody Dnia Stolicy - Astany i aktywacja referencji zgodnie dyplomowymi programami Flora i Fauna Kazachstanu:

· Góry Kazachstanu - WMA/UNM,
· Pracował z rezerwatami i parkami narodowymi Republiki Kazachstanu - WFF/UNFF,
· Pracował z administracyjnymi okrgami Republiki Kazachstanu - KDA.

Uczestnicy wyprawy: Artur UN6QC, Siergiej UN6GAO, Wiktor UN7GIT, Andrej UN8GU i Michaił UN8GC.

 

Więcej informacji na ten temat znajdzie się w najbliższym wydaniu eQTC.

TAMA+2013

TAMA+2013

W dniu 22 czerwca 2013 w okolicach Bornego Sulinowa w pobliżu tamy na rzece Pilawie odbędzie się kolejne tym razem jubileuszowe spotkanie miłośników APRS pod nazwą TAMA 2013. Podczas spotkania odbędzie się zebranie sprawozdawczo wyborcze PG APRS ogólnopolskiego klubu Polskiego Związku Krótkofalowców.

Więcej informacji w najbliższym wydaniu miesięcznika eQTC. 

Wygenerowano w sekund: 0.03
407,814 unikalne wizyty