Przetłumacz stronę


PayPal

Pogoda

Aktualny czas

Czas lokalny

Czas GMT
eMK QTC, cały dział news'ów, eGalerie i eArchiwum dostępne są wyłącznie dla zalogowanych użytkowników Serwisu eQTC.

Weekend Latarniany 2013

Newsy

W dniach 17-18 Sierpnia br. odbędzie się 16. Międzynarodowy Weekend Latarniany. Jak co roku grupa krótkofalowców wybiera się na latarnie morską w Gąskach. Początek pracy od 16-19 sierpnia 2013. Operatorzy stacji: SP1EPR Edward, SP2WKU Darek, SP1ZZ Adam, SP2BNJ Olek, SP5EZJ Zdzisław, UA2AN Timofej.  Praca na wszystkich pasmach HF CW - SSB. Wszelkie informacje pod adresem sp1zz@slp.vectranet.pl
Zapraszamy do miłej zabawy jak również do odwiedzin w Gąskach.

Adam, SP1ZZ

SP2JMG SK

SP2JMG SK

2 sierpnia 2013 r. zmarł
 

 

SP2JMG, Henryk Mackiewicz

 

Cześć Jego pamięci!

SP9TNH SK

SP9TNH SK

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 5 sierpnia 2013 roku w wieku 71 lat odszedł od nas do Pana, nasz Kolega, krótkofalowiec, pierwszy prezes i współzałożyciel Klubu Łączności "Delta" SP9KUP 

 

Karol Cinal, SP9TNH

 

Pogrzeb odbędzie się 7 sierpnia (środa) o godz. 15:00 w kościele parafialnym św. Stanisława BM w Andrychowie (na osiedlu). Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie ...

 

Prezes Klubu
Stanisław Król, SP9SDR

Spotkanie młodych

Spotkanie młodych

Spotkanie młodych radiooperatorów - Youngsters On The Air 2013 będzie miało miejsce w dniach 5-12 sierpnia br. w Tartu  (Estonia). Organizatorem jest Estoński Związek Krótkofalowców ERAU. Z tej okazji na pasmach HF są QRV dwie okolicznościowe radiostacje o znakach wywoławczych ES5YOTA i ES9YOTA.

Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu eQTC.

 

sp2fap

UM04 - New One

Newsy
W środę, 7 sierpnia 2013 ok 16:00 na 3,7 i 7 MHz Ryszard SP2FAV i Grzegorz SP2SCX będą aktywni z gminy Stary Targ UM04 (powiat Sztum - UM). Będzie to pierwsza aktywność z tej gminy. QSL via bureau.

W-HQ-S Award

Newsy

W tym roku dyplom W-HQ-S Award za QSOs/HRDs ze stacjami HQ QRV w zawodach IARU HF Championship cieszył się wyjątkową popularnością na świecie. Wydano ich aż 463, co jest nowym rekordem! Najwięcej tych dyplomów przyznano radiooperatorom z Niemiec, Rosji, Ukrainy, Japonii i Argentyny. Wszystkim gratuluję serdecznie. Więcej na ten temat w eQTC.

 

73 de sp2fap   

VP6TC nie żyje

VP6TC nie żyje

7 lipca 2013 roku zmarł w wieku 78 lat Tom Christian, VP6TC - nadawca od 1957 roku. Przez 40 lat pełnił także funkcję przewodniczącego Rady Pitcairn. Tom był aktywnym nadawcą. Na tyle, że polującym na ten Kraj DXCC udawało sie Go bez większych problemów zaliczyć.

Napiszemy o Nim w najbliższym wydaniu eQTC.

 

sp2fap

Zjazd Techniczny

Newsy

W ubiegłym roku odbył się pierwszy Zjazd Techniczny SP w Burzeninie, jako kontynuacja corocznych spotkań w ramach Warsztatów QRP. Udział ponad 300 uczestników oraz sugestie w trakcie i po spotkaniu, dopingują do organizacji spotkania również w tym roku.
Uzgodniony termin to 14-15 września (sobota/niedziela) br., przy czym przyjazd będzie możliwy już w piątek.
Ubiegłoroczny zjazd odbył się dzięki znaczącemu wsparciu Oddziałów Terenowych PZK: łódzkiego, dolnośląskiego i gliwickiego. W tym roku również ZG PZK zadeklarował swoje wsparcie.

Planujemy, że głównym tematem 2. Zjazdu Technicznego SP będzie: „Wykorzystanie nowych technologi i urządzeń mobilnych w krótkofalarstwie”. Taki wybór spowodowany jest gwałtownym rozwojem technologicznym urządzeń mobilnych, opartych na systemie operacyjnym Android. Daje to dostęp do nowych narzędzi i usług w życiu codziennym. Chcemy pokazać, w jakim zakresie urządzenia bazujące na Androidzie zmieniają nowoczesne krótkofalarstwo?

Wśród zjazdowych prezentacji przewidywane są:
- finał kolejnej edycji konkursu na Przydatne Urządzenie Krótkofalarskie - PUK-2013
- wykład dotyczący podstawowych zasad obliczania wytrzymałości połączeń i konstrukcji mechanicznych stosowanych przy budowie konstrukcji antenowych, - pokaz zdalnego sterowanie fabrycznymi TRX-ami, analizatorami VNA i urządzeniami home-made z paneli mobilnych (smartfon, tablet), - panel dyskusyjny dotyczący wykorzystania i modyfikowania tunerów DVBT - nie tylko do odbioru TV!, - wykład i panel dyskusyjny na temat podstaw programowania mobilnych aplikacji w zastosowaniach krótkofalarskich, - wykład na temat amatorskiej radioastronomii oraz programu ARISS.
Tematyka jest oczywiście otwarta – mile widziane są Wasze pomysły i prezentacje! Nie zabraknie też krótkofalarskiej mini-giełdy elektronicznej i sprzętowej. W trakcie  ubiegłorocznego zjazdu padały propozycje zorganizowania kolejnego spotkania, jako bardziej rodzinnego, czyli z atrakcjami dla naszych YL-ek i „harmonicznych”.
Ośrodek Sportowa Osada posiada bogatą ofertę i wyposażenie, z której warto skorzystać!
Zasady i koszt uczestnictwa w spotkaniu – takie same, jak w roku ubiegłym - ceny za noclegi i wyżywienie nie zmieniły się!  Wszystkie najnowsze informacje są publikowane na stronie http://www.zjazdtechniczny.krotkofalowcy.com.pl/

Albumy WFF QSLs

Albumy WFF QSLs

W albumach na portalu SPFF z kartami radiostacji QRV z różnych obszarów przyrody chronionej zamieściłem dziś kolejne QSL nadesłane przez Klausa, DL1ASF. Dziękuję i zachęcam innych OPs do do uzupełniania naszej Galerii. 

 

44 de sp2fap, Sylwester

eQTC sierpniowe

eQTC sierpniowe

W sierpniu najważniejszym wydarzeniem operatorskim będzie tzw. Międzynarodowy Weekend Latarniany, akcja, która z roku na rok przyciąga wielu entuzjastów. Wyprawy terenowe wśród aktywatorów cieszą się popularnością, a pozostali mają za to (jeśli tylko chcą) dużo dobrej zabawy. Zachęcamy do tego serdecznie - SP2FAP i Pierwszy Polski Latarnik: Piotr SP5PB, który przygotował w tym wydaniu specjalny wstępniak. Oczywiście w sierpniowym wydaniu eQTC wiadomości jest bardzo dużo dla każdego. Oto tylko niektóre tytuły: Międzynarodowy Weekend Latarniany - ILLW, Lighthouses Award 2013, The Tall Ships’ Races Szczecin 2013, Hi Signals, Zawody krajowe i międzynarodowe,  UP4WFF - ekspedycja  do Władcy Nieba, HQ Stations 2013, SN0HQ - Legalnie czy nielegalnie?, A jak było u innych?, WRTC-2013 Station Test, PZK na HAM Radio 2013, Konferencja GAREC, Lagunaria DX Group, CQ WW po nowemu, Pszczelnik-2013, Spotkanie w Kruszwicy, 852 SPFFs, Logi za aktywności z SPFF, Dyplomy programu SPFF, Samowolka, Program PGA,   HF19BSC na z Bolesławca, IOTA Contest, 200 Krajów w tydzień, QSL, QSL, Przygotowania, Pomysł na dofinansowanie?, CQ DX, Mellish Reef DXpedition, Góra Fuji na liście UNESCO,  Ku pamięci Igora, Zawody Dni Andrychowa 2013, Skróty programów dyplomowych. eQTC 08/2013 już jutro! Życzę miłej lektury!.

 

73 de sp2fap

Egzamin koło Kalisza

W dniu 7 września 2013 r. o godzinie 10:00, w siedzibie klubu SP3KQV  miejscowość: Chełmce koło Kalisza, na terenie Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Chełmcach, odbędzie się egzamin na świadectwo operatora urządzeń radiowych, organizowany przez UKE oraz Kaliski Klub Krótkofalowców  SP3KQV. Zainteresowanych egzaminem proszę o kontakt: Bogdan Szkudlarek SP3LD, tel 608829294 lub 62 7680190; eMail: sp3ld@wp.pl
Przypominam o obowiązku: osoba ubiegająca  się  o przystąpienie do egzaminu składa Prezesowi UKE pisemny wniosek (wraz z wymaganymi załącznikami) o wydanie świadectwa operatora urządzeń radiowych w terminie co najmniej 14 dni przed wskazanym we wniosku terminem egzaminu. Informacja o niezbędnych załącznikach do wniosków oraz o wysokości opłat za egzamin i za wydanie świadectwa podane są na 2-ej stronie wniosku.
wniosek do ściągnięcia ze strony: http://www.uke.gov.pl/

 

Bogdan, SP3LD

Wygenerowano w sekund: 0.10
349,947 unikalne wizyty