Przetłumacz stronę


PayPal

Pogoda

Aktualny czas

Czas lokalny

Czas GMT
eMK QTC, cały dział news'ów, eGalerie i eArchiwum dostępne są wyłącznie dla zalogowanych użytkowników Serwisu eQTC.

W-HQ-S Award

Newsy

W tym roku dyplom W-HQ-S Award za QSOs/HRDs ze stacjami HQ QRV w zawodach IARU HF Championship cieszył się wyjątkową popularnością na świecie. Wydano ich aż 463, co jest nowym rekordem! Najwięcej tych dyplomów przyznano radiooperatorom z Niemiec, Rosji, Ukrainy, Japonii i Argentyny. Wszystkim gratuluję serdecznie. Więcej na ten temat w eQTC.

 

73 de sp2fap   

VP6TC nie żyje

VP6TC nie żyje

7 lipca 2013 roku zmarł w wieku 78 lat Tom Christian, VP6TC - nadawca od 1957 roku. Przez 40 lat pełnił także funkcję przewodniczącego Rady Pitcairn. Tom był aktywnym nadawcą. Na tyle, że polującym na ten Kraj DXCC udawało sie Go bez większych problemów zaliczyć.

Napiszemy o Nim w najbliższym wydaniu eQTC.

 

sp2fap

Zjazd Techniczny

Newsy

W ubiegłym roku odbył się pierwszy Zjazd Techniczny SP w Burzeninie, jako kontynuacja corocznych spotkań w ramach Warsztatów QRP. Udział ponad 300 uczestników oraz sugestie w trakcie i po spotkaniu, dopingują do organizacji spotkania również w tym roku.
Uzgodniony termin to 14-15 września (sobota/niedziela) br., przy czym przyjazd będzie możliwy już w piątek.
Ubiegłoroczny zjazd odbył się dzięki znaczącemu wsparciu Oddziałów Terenowych PZK: łódzkiego, dolnośląskiego i gliwickiego. W tym roku również ZG PZK zadeklarował swoje wsparcie.

Planujemy, że głównym tematem 2. Zjazdu Technicznego SP będzie: „Wykorzystanie nowych technologi i urządzeń mobilnych w krótkofalarstwie”. Taki wybór spowodowany jest gwałtownym rozwojem technologicznym urządzeń mobilnych, opartych na systemie operacyjnym Android. Daje to dostęp do nowych narzędzi i usług w życiu codziennym. Chcemy pokazać, w jakim zakresie urządzenia bazujące na Androidzie zmieniają nowoczesne krótkofalarstwo?

Wśród zjazdowych prezentacji przewidywane są:
- finał kolejnej edycji konkursu na Przydatne Urządzenie Krótkofalarskie - PUK-2013
- wykład dotyczący podstawowych zasad obliczania wytrzymałości połączeń i konstrukcji mechanicznych stosowanych przy budowie konstrukcji antenowych, - pokaz zdalnego sterowanie fabrycznymi TRX-ami, analizatorami VNA i urządzeniami home-made z paneli mobilnych (smartfon, tablet), - panel dyskusyjny dotyczący wykorzystania i modyfikowania tunerów DVBT - nie tylko do odbioru TV!, - wykład i panel dyskusyjny na temat podstaw programowania mobilnych aplikacji w zastosowaniach krótkofalarskich, - wykład na temat amatorskiej radioastronomii oraz programu ARISS.
Tematyka jest oczywiście otwarta – mile widziane są Wasze pomysły i prezentacje! Nie zabraknie też krótkofalarskiej mini-giełdy elektronicznej i sprzętowej. W trakcie  ubiegłorocznego zjazdu padały propozycje zorganizowania kolejnego spotkania, jako bardziej rodzinnego, czyli z atrakcjami dla naszych YL-ek i „harmonicznych”.
Ośrodek Sportowa Osada posiada bogatą ofertę i wyposażenie, z której warto skorzystać!
Zasady i koszt uczestnictwa w spotkaniu – takie same, jak w roku ubiegłym - ceny za noclegi i wyżywienie nie zmieniły się!  Wszystkie najnowsze informacje są publikowane na stronie http://www.zjazdtechniczny.krotkofalowcy.com.pl/

Albumy WFF QSLs

Albumy WFF QSLs

W albumach na portalu SPFF z kartami radiostacji QRV z różnych obszarów przyrody chronionej zamieściłem dziś kolejne QSL nadesłane przez Klausa, DL1ASF. Dziękuję i zachęcam innych OPs do do uzupełniania naszej Galerii. 

 

44 de sp2fap, Sylwester

eQTC sierpniowe

eQTC sierpniowe

W sierpniu najważniejszym wydarzeniem operatorskim będzie tzw. Międzynarodowy Weekend Latarniany, akcja, która z roku na rok przyciąga wielu entuzjastów. Wyprawy terenowe wśród aktywatorów cieszą się popularnością, a pozostali mają za to (jeśli tylko chcą) dużo dobrej zabawy. Zachęcamy do tego serdecznie - SP2FAP i Pierwszy Polski Latarnik: Piotr SP5PB, który przygotował w tym wydaniu specjalny wstępniak. Oczywiście w sierpniowym wydaniu eQTC wiadomości jest bardzo dużo dla każdego. Oto tylko niektóre tytuły: Międzynarodowy Weekend Latarniany - ILLW, Lighthouses Award 2013, The Tall Ships’ Races Szczecin 2013, Hi Signals, Zawody krajowe i międzynarodowe,  UP4WFF - ekspedycja  do Władcy Nieba, HQ Stations 2013, SN0HQ - Legalnie czy nielegalnie?, A jak było u innych?, WRTC-2013 Station Test, PZK na HAM Radio 2013, Konferencja GAREC, Lagunaria DX Group, CQ WW po nowemu, Pszczelnik-2013, Spotkanie w Kruszwicy, 852 SPFFs, Logi za aktywności z SPFF, Dyplomy programu SPFF, Samowolka, Program PGA,   HF19BSC na z Bolesławca, IOTA Contest, 200 Krajów w tydzień, QSL, QSL, Przygotowania, Pomysł na dofinansowanie?, CQ DX, Mellish Reef DXpedition, Góra Fuji na liście UNESCO,  Ku pamięci Igora, Zawody Dni Andrychowa 2013, Skróty programów dyplomowych. eQTC 08/2013 już jutro! Życzę miłej lektury!.

 

73 de sp2fap

Egzamin koło Kalisza

W dniu 7 września 2013 r. o godzinie 10:00, w siedzibie klubu SP3KQV  miejscowość: Chełmce koło Kalisza, na terenie Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Chełmcach, odbędzie się egzamin na świadectwo operatora urządzeń radiowych, organizowany przez UKE oraz Kaliski Klub Krótkofalowców  SP3KQV. Zainteresowanych egzaminem proszę o kontakt: Bogdan Szkudlarek SP3LD, tel 608829294 lub 62 7680190; eMail: sp3ld@wp.pl
Przypominam o obowiązku: osoba ubiegająca  się  o przystąpienie do egzaminu składa Prezesowi UKE pisemny wniosek (wraz z wymaganymi załącznikami) o wydanie świadectwa operatora urządzeń radiowych w terminie co najmniej 14 dni przed wskazanym we wniosku terminem egzaminu. Informacja o niezbędnych załącznikach do wniosków oraz o wysokości opłat za egzamin i za wydanie świadectwa podane są na 2-ej stronie wniosku.
wniosek do ściągnięcia ze strony: http://www.uke.gov.pl/

 

Bogdan, SP3LD

Pływająca antena

Newsy

 

Zobacz pływającą antenę "4 square" na pasmo 20 m. Kliknij: Floating 4 Square

 

 

Info: SP2LNW - Tnx!

 

QRV z New-One

QRV z New-One

Mariusz SQ8JCB awizuje nastepujące aktywności z New-One:

SPFF-790: Rezerwat Przyrody Las Wagramski - 03-08-2013 10-15Z
SPFF-705: Rezerwat Przyrody Kania - 04-08-2013 10-15Z
SPFF-795: Radzyński OCK - 04-08-2013 15.30-18.00Z


The Tall Ships Races Szczecin 2013

The Tall Ships Races Szczecin 2013

Z okazji finału regat w dniach 1-7 sierpnia 2013 roku będą pracowały następujące stacje okolicznościowe: SN13S – SP1NVM, SN13Z - SP1QXK, SN13C - SQ1EUG, HF13Z - SP1FFC, SN13E - SQ1SDX, HF13C - SQ1DWR, SN13I - SP1MGM, SN13N - SP1MVG, 3Z2013TSR - SP1YGL, HF2013TSR - SP1PBW, SN2013TSR - SP1PWP. Operatorzy stacji HF2013TSR i SN13S, którzy w dniach 3-6 sierpnia będą pracować ze statku THPV BEMBRIDGE 1938 (teren Starej Łasztowni – Basen Zachodni) zapraszają do zwiedzania statku i pracy na radiostacji pod znakiem okolicznościowym. Więcej informacji o statku na stronie: www.bembridge.com.pl Do dyplomu „TALL SHIPS' RACES SZCZECIN 2013 W ETERZE” oprócz wymienionych powyżej stacji okolicznościowych zaliczane są wszystkie stacje radioamatorskie pracujące z terenu miasta Szczecina.

 

Szczegółowa nformacja na ten temat oraz regulamion okolicznościowego dyplomu w sierpniowym wydaniu eQTC - już pojutrze.

 

Na fotografii obok: Janusz, SP1TMN

 

Lato

Lato

Zapowiada się kolekny upalny dzień. Pamiętaj o tym podczas ekspedycji w teren i zadbaj o należyte nakrycie głowy:)

 

44 de sp2fap

QRV z SPFF-077 i SPFGF-379

QRV z SPFF-077 i SPFGF-379

 

 

28 lipca 2013 ok. godziny 9:30  planujemy pracę z terenu spff-379 - Wąwóz Myśliborski oraz od godziny 19:30  z terenu spff-077 - Park Krajobrazowy Chełmy. Będą QRV stacje:   sp6nio - Zofia, sq6y - Beata, sq6miu - Irek i sp6hft -Jurek. 

 

Wygenerowano w sekund: 0.06
284,544 unikalne wizyty