Przetłumacz stronę


PayPal

Pogoda

Aktualny czas

Czas lokalny

Czas GMT
eMK QTC, cały dział news'ów, eGalerie i eArchiwum dostępne są wyłącznie dla zalogowanych użytkowników Serwisu eQTC.

Fotogeniczna YAGI

Fotogeniczna YAGI

 

Piękna antena YAGI, na pięknej kratownicy, przy pięknym domu, widziana z wysięgnika samochodowego. 

WRTC-2018

WRTC-2018

Do Olimiady Radiowej WRTC-2018 jeszcze rok, ale niektórzy operatorzy już dziś testują swój sprzęt w warunkach polowych. Także swoje umiejętności operatorskie...

eQTC News

 

Uprzejmie informuje, że od 1 sierpnia 2017 r. dostęp do serwisu eQTC i eQTC News mają wyłącznie uprawnieni użytkownicy, po uprzednim zalogowaniu. Zgodnie z zapowiedzią numer sierpniowy eQTC nie będzie wydany w dotychczasowej postaci, ale wszelkie wiadomości będą publikowane w serwisie eQTC News. Zachęcam zatem do systematycznego zaglądania na naszą stronę.  

 

Zainteresowanych subskrypcją eQTC proszę o kontakt eMailowy na adres: qtc@post.pl


 


QRV z kerguelen Island

QRV z kerguelen Island

Gildas TU5KG jest aktualnie aktywny z Kerguelen Islands, IOTA AF-048 jako FT5XT. Pracuje na 20m i 15m, ale tylko  SSB. QSL via F4DXW: STEPHANE VAN LANGHENHOVEN, 24 bis rue de Anter Hent, 29830 PLOUDALMEZEAU, France. 

 

sp2fap

Nekrolog

15 maja 2017 roku zmarł 

Antoni  Olczyk, SP6EJY

Cześć Jego pamięci!

 

Info. SP6DVP

IOTA RSGB Contest

IOTA RSGB Contest

 

Dziś (sobota 29 lipca) o 12.00z rozpoczynają się międzynarodowe zawody IOTA RSGB Contest i trwać będą do 11.59 w niedzielę. Regulamin w bieżącym wydaniu eQTC. 

Pirat

Pirat

Jak podaje australijski miesięcznik Amateur Radio z sierpnia br. - pod koniec kwietnia i na początku maja br. na 20 i 15 metrach pracowała na CW stacja 3B9DX (Rodrigues Island), która  okazała się być piratem. Poinformował o tym Jacky 3B8CF, sekretarz Mauritius Amateur Radio Socjety Mauritius , kontaktując się w tej sprawie z lokalnym urzędem telekomunikacyjnym wydającym pozwolenia.

 
Jerzy, SP8TK

Rig from Sailor

Rig from Sailor

 

Piękny transceiver firmy Sailor model RT144b z 1976 roku. QRG: 155,6-158 MHz, 3.5 W, całkowicie tranzystorowy. Przestrojony dzielnie służył krótkofalowcom.

 

sp2fap

Spotkanie na Kalinowej w Elblągu

Spotkanie na Kalinowej w Elblągu

Spotkanie krótkofalowców zrzeszonych w Żuławskim OT PZK odbędzie się 29 lipca br. o 11.00 w Elblągu, na prywatnej posesji Jerzego SP2GUB przy ul. Kalinowej 16 (dojazd: Miejsce spotkania). W programie m.in.: część oficjalna z informacjami organizacyjnymi oraz nieoficjalna, z grillowaniem i zajęciami w podgrupach. Organizatorzy zapewniają w ilościach umiarkowanych produkty do grilowania i wodę pitną. 


 

Iony Island

Iony Island

Dużą atrakcją na HF jest praca stacji RI0C z Iony Island na Morzu Ochockim (IOTA AS-069). Wyspa zajmuje 1. miejsce w rankingu na najbardziej poszukiwaną jednostkę z Rosji i 2. miejsce z Azji.  Organizatorem aktywności jest Russian Robinson Club (RRC). Warto wiedzieć, że ostatnia aktywność z tej wyspy miała miejsce 27 lat temu. Była to stacja EK0AC. QSL via R7AL.


Nekrolog

Nekrolog

 

25 lipca 2017 roku zmarł

Zbigniew Gorgolewski, SP2IU

Cześć Jego pamięci!

 

Info. sp8tk


Wygenerowano w sekund: 0.03
442,651 unikalne wizyty