Przetłumacz stronę


PayPal

Pogoda

Aktualny czas

Czas lokalny

Czas GMT
eMK QTC, cały dział news'ów, eGalerie i eArchiwum dostępne są wyłącznie dla zalogowanych użytkowników Serwisu eQTC.

Spotkanie na Kalinowej w Elblągu

Spotkanie na Kalinowej w Elblągu

Spotkanie krótkofalowców zrzeszonych w Żuławskim OT PZK odbędzie się 29 lipca br. o 11.00 w Elblągu, na prywatnej posesji Jerzego SP2GUB przy ul. Kalinowej 16 (dojazd: Miejsce spotkania). W programie m.in.: część oficjalna z informacjami organizacyjnymi oraz nieoficjalna, z grillowaniem i zajęciami w podgrupach. Organizatorzy zapewniają w ilościach umiarkowanych produkty do grilowania i wodę pitną. 


 

Iony Island

Iony Island

Dużą atrakcją na HF jest praca stacji RI0C z Iony Island na Morzu Ochockim (IOTA AS-069). Wyspa zajmuje 1. miejsce w rankingu na najbardziej poszukiwaną jednostkę z Rosji i 2. miejsce z Azji.  Organizatorem aktywności jest Russian Robinson Club (RRC). Warto wiedzieć, że ostatnia aktywność z tej wyspy miała miejsce 27 lat temu. Była to stacja EK0AC. QSL via R7AL.


Nekrolog

Nekrolog

 

25 lipca 2017 roku zmarł

Zbigniew Gorgolewski, SP2IU

Cześć Jego pamięci!

 

Info. sp8tk


Antena

Antena

Skomplikowana antena typu "delta". Konieczna szczegółowa instrukcja montażu:) 

QSL 3D

QSL 3D

Takie oryginalne QSL w formacie 3D (drewniane!) można otrzymać za QSOs ze stacją RL5G. Szczegóły na QRZ.com lub w eMK QTC. 

CW Maraton

CW Maraton

RK17CW to znak radiostacji okolicznościowej QRV z okazji Maratonu U-CW-C odbywającego się od 22 lipca do 6 sierpnia br. 

Portable

Portable

Specjalny zestaw do pieszej pracy portable. W SP ten rodzaj aktywności krótkofalarskiej jest jeszcze mało znany, ale to tylko kwestia czasu:)

Jacht krótkofalowca

Jacht krótkofalowca

Jacht krótkofalowca. 

Anteny CB

Anteny CB

Systemy antenowe jednego z CB OPs. - 7 elments V beam homemade 18.30 meter long. Working from 25.5mhz to 30.0mhz variable radiator pointed to east - plus homebrew wire antenna top 15 meter high plus minus 28 meters long.

Urodziny księżniczki

Urodziny księżniczki

40. rocznica urodzin szwedzkiej księżniczki Viktorii to okazja do pracy okolicznościowej radiostacji amatorskiej o znaku SC40VIC.  QSL via SM6JSM. 

RRTC-2017

RRTC-2017

RRTC-2017 już w tą sobotę (15 bm.). Regulamin zawodów w bieżącym wydaniu eQTC. Na zdjęciu rozmieszczenie radiostacji RRTC w terenie.

Wygenerowano w sekund: 0.07
284,551 unikalne wizyty