Przetłumacz stronę


PayPal

Pogoda

Aktualny czas

Czas lokalny

Czas GMT

Powitanie

eMK QTC to specjalistyczny Serwis Krótkofalarski dedykowany dla licencjonowanych nadawców i nasłuchowców. Obejmuje: eMK QTC, eArchiwum oraz eNews. Publikowane wiadomości, a także zasoby archiwalne Serwisu są niezwykle pożytecznym narzędziem przede wszystkim dla czynnych w eterze i wymagających radiooperatorów. eMK QTC preferuje contesting, DX-ing, informacje na temat dyplomów krótkofalarskich i różnego rodzaju współzawodnictwa. Nie brakuje też tematyki historycznej, techniki i radiowego humoru. Unikalną zaletą Serwisu jest fakt, że jest on całkowicie współredagowany przez krótkofalowców, którzy sami określają jego zawartość. Dzięki temu powstały takie programy wyczynowe jak: PGA-PZK, PGA-ZAWODY, SPFF, SPCWC, SPCC czy też SP-QSL Galeria. Mając swobodny dostęp do Serwisu eMK QTC nie trzeba samemu tracić czasu na długotrwałe poszukiwania w Internecie. Tu wszystko jest już opracowane lub przetłumaczone. Dzięki temu zaoszczędzony czas można poświęcić na pracę krótkofalarską na pasmach radiowych. Zachęcam do subskrypcji. h-k1979 SP2FAP - qtc@post.pl
eMK QTC, cały dział news'ów, eGalerie i eArchiwum dostępne są wyłącznie dla zalogowanych użytkowników Serwisu eQTC.

QRV dziś

QRV dziś

 

5P90EDR dziś QRV na 14MHz/CW. QSO zalicza się do pamiątkowego dyplomu wydawanego dla upamietnienia 90. rocznicy EDR. 

Dobra miejscówka

Dobra miejscówka

 

Dobra miejscówka na antenę i operatownię, to pół sukcesu operatorskiego. Warto się za czymś podobnym oglądnąć na wakacje! Jeśli znajdziecie Państwo coś podobnego - róbcie fotki i przysyłajcie opisy. 

Też ładna

Też ładna

 

Któż nie marzy o takiej antenie? W sumie każdy może taką mieć! Nie są to wielkie pieniądze, a szczęście jakie wielkie:) Jednym słowem warto oszczędzać:) 

Fotogeniczna YAGI

Fotogeniczna YAGI

 

Piękna antena YAGI, na pięknej kratownicy, przy pięknym domu, widziana z wysięgnika samochodowego. 

WRTC-2018

WRTC-2018

Do Olimiady Radiowej WRTC-2018 jeszcze rok, ale niektórzy operatorzy już dziś testują swój sprzęt w warunkach polowych. Także swoje umiejętności operatorskie...

eQTC News

 

Uprzejmie informuje, że od 1 sierpnia 2017 r. dostęp do serwisu eQTC i eQTC News mają wyłącznie uprawnieni użytkownicy, po uprzednim zalogowaniu. Zgodnie z zapowiedzią numer sierpniowy eQTC nie będzie wydany w dotychczasowej postaci, ale wszelkie wiadomości będą publikowane w serwisie eQTC News. Zachęcam zatem do systematycznego zaglądania na naszą stronę.  

 

Zainteresowanych subskrypcją eQTC proszę o kontakt eMailowy na adres: qtc@post.pl


 


QRV z kerguelen Island

QRV z kerguelen Island

Gildas TU5KG jest aktualnie aktywny z Kerguelen Islands, IOTA AF-048 jako FT5XT. Pracuje na 20m i 15m, ale tylko  SSB. QSL via F4DXW: STEPHANE VAN LANGHENHOVEN, 24 bis rue de Anter Hent, 29830 PLOUDALMEZEAU, France. 

 

sp2fap

Nekrolog

15 maja 2017 roku zmarł 

Antoni  Olczyk, SP6EJY

Cześć Jego pamięci!

 

Info. SP6DVP

IOTA RSGB Contest

IOTA RSGB Contest

 

Dziś (sobota 29 lipca) o 12.00z rozpoczynają się międzynarodowe zawody IOTA RSGB Contest i trwać będą do 11.59 w niedzielę. Regulamin w bieżącym wydaniu eQTC. 

Pirat

Pirat

Jak podaje australijski miesięcznik Amateur Radio z sierpnia br. - pod koniec kwietnia i na początku maja br. na 20 i 15 metrach pracowała na CW stacja 3B9DX (Rodrigues Island), która  okazała się być piratem. Poinformował o tym Jacky 3B8CF, sekretarz Mauritius Amateur Radio Socjety Mauritius , kontaktując się w tej sprawie z lokalnym urzędem telekomunikacyjnym wydającym pozwolenia.

 
Jerzy, SP8TK

Rig from Sailor

Rig from Sailor

 

Piękny transceiver firmy Sailor model RT144b z 1976 roku. QRG: 155,6-158 MHz, 3.5 W, całkowicie tranzystorowy. Przestrojony dzielnie służył krótkofalowcom.

 

sp2fap

Wygenerowano w sekund: 0.06
284,559 unikalne wizyty