Przetłumacz stronę


Pogoda

Aktualny czas

Czas lokalny

Czas GMT

Logowanie

Znak

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Powitanie

eMK QTC to specjalistyczny Serwis Krótkofalarski dedykowany dla licencjonowanych nadawców i nasłuchowców. Obejmuje: eMK QTC, eArchiwum oraz eNews. Publikowane wiadomości, a także zasoby archiwalne Serwisu są niezwykle pożytecznym narzędziem przede wszystkim dla czynnych w eterze i wymagających radiooperatorów. eMK QTC preferuje contesting, DX-ing, informacje na temat dyplomów krótkofalarskich i różnego rodzaju współzawodnictwa. Nie brakuje też tematyki historycznej, techniki i radiowego humoru. Unikalną zaletą Serwisu jest fakt, że jest on całkowicie współredagowany przez krótkofalowców, którzy sami określają jego zawartość. Dzięki temu powstały takie programy wyczynowe jak: PGA-PZK, PGA-ZAWODY, SPFF, SPCWC, SPCC czy też SP-QSL Galeria. Mając swobodny dostęp do Serwisu eMK QTC nie trzeba samemu tracić czasu na długotrwałe poszukiwania w Internecie. Tu wszystko jest już opracowane lub przetłumaczone. Dzięki temu zaoszczędzony czas można poświęcić na pracę krótkofalarską na pasmach radiowych. Zachęcam do subskrypcji. SP2FAP - qtc@post.pl
eMK QTC, cały dział news'ów, eGalerie i eArchiwum dostępne są wyłącznie dla zalogowanych użytkowników Serwisu eQTC.

Pse o kontakt

 

Proszę uprzejmie o PILNY kontakt: SP7CMV i SP3-27034 na email qtc@post.pl

 

 

73 de sp2fap, Sylwester 

Styczniowe eQTC

Styczniowe eQTC

Styczniowy numer eMK QTC oznacza wejście w 25. już rok wydawania eMK QTC. Można skromnie powiedzieć, że ćwierć wieku miesięcznik ukazywał się bez przerwy. Było to możliwe chyba dlatego, że od początku był pismem zupełnie niezależnym. Utrzymanie się na rynku przez 25 lat to także wynik redagowania eMagazynu dla krótkofalowców i przez krótkofalowców.  Tak było i tak nadal pozostanie. Za nasze wspólne dzieło wszystkim, którzy tworzyli nasz miesięcznik - VY TNX! A dziś zachęcam do lektury cieplutkiego jeszcze wydania. W nim m.in.: - Serwis eQTC w 2017 roku, - o wyprawach terenowych słów kilka, - Konkurs na logo SP6PAZ, - Spotkanie w Kozłówce, - Kalendarz międzynarodowych zawodów HF, - Regulaminy międzynarodowych zawodów HF, - Kalendarz krajowych zawodów HF i VHF, - Ejcz-aj Ejcz-aj SP5LP, - QSL Flora & Fauna, - Z archiwum Adama SP6EBK, - Kamczacka przygoda, - Puchar dla SP7ASZ, Wyniki współzawodnictwa SP-AH-C, Ranking Tabela 9 Pasm SPDXC, SP DX Maraton wyniki, - SP7GIQ na TOP-ie CQ WW 2016, - 25. Lat Kazachstanu (dyplom okolicznościowy), - Zebranie w Malborku, - HF25FIN w 25. Finale WOŚP, - Al-Safliyah Island 2017, - QSL via, - Poszukiwane adresy, - Projekt Bouvet Island 2018, - Rarotonga w lutym, - QRV z Panamy, - 9G5X w marcu, - NPOTA amerykański program parków narodowych, - Wild Atlantic Way (okolicznościowy eCertyfikat), - JW2US z Hopen Island, - RI0C Iony Island w lipcu 2017, - Nasze dobre strony, - Konkurs Generalski edycja 2017. 

 

Uwaga! Wydanie styczniowe dostępne będzie dla uprawnionych OPs 1 stycznia 2017 roku w dziale "Pobierz"

 

sp2fap            

HNY 2017

HNY 2017

Organizator: redakcja eMK QTC. Za realizacje postanowień niniejszego regulaminu odpowiedzialny jest Sylwester M. Jarkiewicz, SP2FAP – wydawca. Termin: od godziny 18.00Z w dniu 31 grudnia 2016 r. do godziny 18.00Z w dniu 1 stycznia 2017 r. Uczestnicy: radiooperatorzy stacji nadawczych i nasłuchowych. Łączności i nasłuchy: zalicza się wszystkie QSOs/HRDs. Pasma i emisje: pasma amatorskie HF i VHF+. Wymiana: HNY-2017 Party to spotkanie eterowe krótkofalowców, którzy w ostatni dzień starego roku i pierwszy dzień nowego składają sobie życzenia.    Dyplomy: Za udział w spotkaniu noworocznym każdy uczestnik może otrzymać eCertyfikat. Zainteresowani na adres qtc@post.pl przesyłają alfabetyczny wykaz swoich korespondentów tzn. tylko ich znaki wywoławcze. Termin nadsyłania zgłoszeń: do 15 stycznia 2017 r.

Serwis eQTC

Serwis eQTC

eMK QTC to specjalistyczny Serwis Krótkofalarski dedykowany dla licencjonowanych nadawców i nasłuchowców. Obejmuje: eMK QTC, eArchiwum oraz eNews. Publikowane wiadomości, a także zasoby archiwalne Serwisu są niezwykle pożytecznym narzędziem przede wszystkim dla czynnych w eterze i wymagających radiooperatorów. eMK QTC preferuje contesting, DX-ing, informacje na temat dyplomów krótkofalarskich i różnego rodzaju współzawodnictwa. Nie brakuje też tematyki historycznej, techniki i radiowego humoru. Unikalną zaletą Serwisu jest fakt, że jest on całkowicie współredagowany przez krótkofalowców, którzy sami określają jego zawartość. Dzięki temu powstały takie programy wyczynowe jak: PGA-PZK, PGA-ZAWODY, SPFF, SPCWC, SPCC czy też SP-QSL Galeria. Mając swobodny dostęp do Serwisu eMK QTC nie trzeba samemu tracić czasu na długotrwałe poszukiwania w Internecie. Tu wszystko jest już opracowane lub przetłumaczone. Dzięki temu zaoszczędzony czas można poświęcić na pracę krótkofalarską na pasmach radiowych. Najważniejsze działy i albumy portalu: - eMK QTC (miesięcznik w postaci PDF), - Codzienny Serwis eQTC, - SP-CW-C informator klubowy, - SP-CFF informator klubowy, - A-QTC QSL, - Aktywności nieuznane – QSL, - Antarktyda - QSL, - Arktyka - QSL,- Ciekawostki,- DXCC Kraje - kart QSL, - DXCC Kraje skreślone - QSL, - Dyplomy polskie, - Dyplomy QTC, - Dyplomy zagraniczne, - Dzieci na QSL, - Filatelistyka na QSL, - HF0POL QSL, - Klucze - fotografie, - Klucze na QSL, - Latarnie - QSL, - Mega DX-pedition, - Operatownie dawne, - Operatownie współczesne, - Przyroda – QSL, - QSL przedwojennych SP-HAMs, - QSL przedwojennych SWLs, - Rodzinne – QSL, - Silent Key - fotografie, - Sprzęt demobilowy, - Tablice rejestracyjne, - Wolne Miasto Gdańsk, - Wynalazcy, - Wyspy - QSL, - YLs - QSL,- Zamki - QSL. Info dot. subskrypcji: qtc@post.pl 

Wyniki RKG PGA-TEST i PGA-DIGI ogłoszone

Wyniki RKG PGA-TEST i PGA-DIGI ogłoszone

Wyniki Rocznej Klasyfikacji Generalnej (RKG) krajowych zawodów PGA-TEST oraz PGA-DIGI rozgrywanych w 2016 roku są już ogloszone na stronie PGA-ZAWODYGratulujemy wszystkim zwycięzcom w poszczególnych grupach klasyfikacyjnych. Dziękujemy także wszystkim uczestnikom EDYCJI 2016 i zapraszamy do udziału w 2017 roku. 

VY 73! de Zespół PGA - SP5KP SP2FAP SP4EOO  

Subskrypcja

Subskrypcja

Subskrypcja eMK QTC na cały 2017 rok wynosi 28 zł. W ramach tej opłaty zainteresowani otrzymują elektroniczne wydanie Magazynu oraz uzyskują dostęp do numerów archiwalnych, a także kilkunastu albumów z fotografiami i kilku zakładek specjalistycznych. Wpłaty na konto: 96 1140 2004 0000 3102 3124 6295.      

Wesołych Świąt

Wesołych Świąt

 

Wesołych Świąt Czytelnikom i ich rodzinom  życzy

 

SP2FAP, Sylwester M. Jarkiewicz

Grudniowe QTC

Grudniowe QTC

To już jest ostatnie wydanie eMK QTC w tym roku, a w nim mnóstwo wiadomości dla czynnych w eterze krótkofalowców.  Dzieje się tak wiele, że te opublikowane, to tylko mała część tego co będzie w grudniu. Dla SP-HAMs ważnym wydarzeniem będą zawody NKP, które rozegrane zostaną dla upamiętnienia pierwszej potwierdzonej łączności radiowej polskiego radioamatora z zagranicznym korespondentem. Z kolei w ostatni dzień starego roku i pierwszy nowego odbędzie się przyjacielskie spotkanie krótkofalarskie HNY Party 2017. Grudzień będzie miał też kilka ciekawych wypraw DX i aktywności różnych stacji okolicznościowych, w tym poświęconych tegorocznemu świętu Bożego Narodzenia. Jednym słowem dla każdego coś miłego. I tak w numerze m.in.:  Gdy przyjdą święta w srebrnej bieli..., - Najważniejsze wydarzenia w grudniu 2016, - Happy New Year Party 2017, - Subskrypcja, - Silent Keys, - Składki PZK w 2017 roku, - Spotkanie Prezesa UKE z organizacjami radioamatorskimi, - HF800O z Opola, - SP3FTA i SP2-0610-BYw SP-CFF, - Zmiany adresów stron www, - Walne zebranie w Malborku, - SKM Contest 2016, - Kalendarz krajowych zawodów HF & VHF+, - Kalendarz międzynarodowych zawodów HF, - Regulaminy zawodów międzynarodowych, - Narodziny Krótkofalarstwa Polskiego (zawody HF), - ZL9G na HF, - Marcus Island, - Przez rok na Adelaide Island, - QRV z SA-041, - Kenya w styczniu 2017, - Norfolk Island w grudniu, - D66D - w skrócie o czeskiej DXpedycji na Comoros, - RI1NC (RD1AV) na Vostok Station, - J79WTA z Dominica Island, - Zimowa DXpedycja RT9K/9, - RI1ANA z Molodyozhnaya Station, - Francois FT3YL przez rok na Petrels Island, - Prefiksy okolicznościowe w Kanadzie, - Sputnik pierwszy sztuczny satelita Ziemi, - Odezwał się po 50. latach!, - Poszukiwane adresy, QSL via, - TL8TT Central African Republic, -Księżycowe satelity Made in China, - Jak zdobyć certyfikat 3Y0Z?, - Złoty Eszelon (dyplom pamiątkowy), - SP-QRP-Contest wyniki i fotografie, - Hi signals Leniwego Papcia, - Narodziny OSCARa Pierwszego, - Quo vadis SPFF?, - KA1-211X japońska antena na 10 pasm HF + 50MHz, - Nasze dobre strony.

 

Przypominam o terminowym odnowieniu prenumeraty na przyszły rok, bo tylko wtedy będziecie na bieżąco z całym krótkofalarskim światem.

 

73 de sp2fap, Sylwester

 

Uwaga! Wydanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników serwisu od 1 grudnia br. Bezpośredni link: eMK QTC/2016  

Nowy adres

Nowy adres

Strona Polskiego Klubu Flora & Fauna jest obecnie dostępna pod NOWYM adresem:

 

http://spff.suchacz.eu

 

 

Za jej uruchomienie w nowym miejscu dziękuję bardzo Sławkowi, SP4EOO.

 

 

44 de sp2fap   

Listopadowe QTC

Listopadowe QTC

Jak już Czytelnicy zauważyli, w każdym niemal wydaniu eMagazynu staram się podać ca najmniej jedną najbardziej istotną z punktu widzenia radiooperatorstwa wyczynowego informację. W listopadowym numerze awizuję wyprawę, jaka będzie miała miejsce na przełomie lutego i marca 2017 roku. Zwróciłem uwagę na jej bardzo dobre przygotowanie i cel, jakim jest upamiętnienie wyczynu norweskiego polarnika. Polecam tę lekturę, i zachęcam do jakiejkolwiek pomocy tym odważnym ludziom, którzy po 120. latach z radiem amatorskim pokonają tę trudną trasę. Zrobią to dla nas, umożliwiając nawiązanie łączności z magicznymi miejscami na Oceanie Arktycznym. Oprócz tego wielkim wydarzeniem już w tym miesiącu będą zawody CQ WW CW Contest. Poza tym w listopadowym wydaniu:

 

- Poprawne skróty na karty QSL, - Radiostacja okolicznościowa HF800O z Opola, - Kalendarz i regulaminy międzynarodowych zawodów HF w listopadzie, - Kalendarz krajowych zawodów HF & VHF+, - 5R8UP Madagascar Island, - T30KJ T30MA T30VE T30JY Tarawa Island Gilbert Islands, - 6W1SU Senegal na HF, - YJ8RN/P Gaua Island Banks Islands, - E51RR Rarotonga Island, - FR/DJ7RJ Reunion Island, - 9N7NZ Nepal, - J5T Bijagos Archipelago, - T31W Kanton Island Phoenix Islands Central Kiribati, - Okolicznościowe prefiksy w Kanadzie, - 230 Krajów DXCC w ciągu tygodnia, -  Tajlandii Bhumibol Adulyadej, HS1A SK, - NC1L SK, - Poszukiwane adresy, - QSL via, - Skarby z Titanica, - QTC Hall of Fame, - SP5APW w Panteonie Sławy, - Jak Hiszpanie to zrobili?, - Oni zdobywają dyplomy, - CQ WW CW DX Contest, - Silent Key Memory Contest 2016, - Hi Signals Leniwego Papcia, - Szlakiem Fridtjofa Nansena (DXpedycja RT9K), - Fridtjof  Nansen - Polarnik, który szedł naprzód, - SP DX Maraton (wyniki), - 100 lat Pruszkowa (dyplom okolicznościowy), - 50 lat od powodzi we Florencji (dyplom pamiątkowy), - Standardy SPFF.

 

Miłej lektury, 73s de spfap

 

eMagazyn do samodzielnego pobrania w dziale "Pobierz". Bezpośredni link: eQTC 11/2016

  
               

Wrześniowe eMK QTC

Wrześniowe eMK QTC

We wrześniowym wydaniu eMK QTC między innymi: - Kalendarz międzynarodowych zawodów HF, - Regulaminy międzynarodowych zawodów HF, - Kalendarz krajowych zawodów HF & VHF+, - DJ6QT SK, - Silent Keys, - Jesień na Podgórzu, - HF1001F z Fromborka, - Dni Aktywności SP1, - Dyplom okolicznościowy z okazji jubileuszu Indonezji, - 450 Lat Miasta Orel dyplom pamiątkowy, - Frogs Travellers Club Expeditions dyplom, - Cluj-Napoca 700 Award regulamin, - Reaktywacja Programu dyplomowego PGA, - Dyplomy olimpijskie, - Viney Island we wrześniu, - Ghana na 160m, - Saint Martin Island, - AS-070, - Pitcairn Island jeszcze do 3 września, - Jubileusz Republiki Komi - dyplom pamiątkowy, - Rarotonga Island, - LZ1043PMU do dyplomu Wszyscy Święci 2016, - 110. rocznica urodzin Musa Jalila, - Grzywna 25.000 dolarów za zakłócenia, - Warto było zaliczyć, - 9M2MI Undan Island, -  5 USD za kartę z Libii, - Ciekawa statystyka, - 160. rocznica urodzin Tesli, - VY0SNO przemiennik i beacon, - Olimpiojskie i paraolimpijskie radiostacje, - Czesi na Comoros, - JOTA & JOTI w Malezji, - 200 Krajów DXCC w tydzień, - Surinam w CQ WW DX CW Contest, - YX0V Avest Island, - Hi signals SP5LP, - VE3LYC/KL7, - Morskie boje na 10m - nielegalnie QRV, - Rocznica Bitwy o Long Tan, - Eu-NA QSO na VHF, - Poszukiwane adresy, - The most remote island on Earth, - Niespełnione marzenia ON4WW, - Home made RX z Korei Północnej, - Wizyta w Ten-Tec, - Sylwetki naszych OMs tym razem o SP3GZ, -  O krótkofalarstwie w Little Star, - Informacje PZK. 

 

Wydanie dostępne tylko dla uprawnionych użytkowników serwisu. Kliknij tu: eMK QTC 9/2016

 


Wygenerowano w sekund: 0.32
248,645 unikalne wizyty